Při silném větru k nim může dojít i při. Jak na první pomoc při podchlazení a omrzlinách ? Omrzliny - jsou lokální poškození kůže, např. Cílem první pomoci při omrzlinách je obnovit krevní oběh v postižené tkáni. První pomoc při omrzlinách.
Nejprve je nutné zabránit dalšímu ochlazování – je třeba postiženého převléct z mokrého oblečení do suchého (rukavice, ponožky). Pokud se nejedná o celkové podchlazení organismu, provádíme zahřívání. Zavolejte ZZS a postupujte podle instrukcí. Dbejte, aby se do rány nedostala žádná nečistota. V některých případech se omrzliny staly život ohrožujícími.
Abyste snížili stupeň poškození této patologie a co nejrychleji pomohli oběť, musíte znát pravidla pro první pomoc při omrzlině. Jak poskytnout první pomoc při omrzlinách. Většina lidí má zimní období spojeno s lyžováním, sáňkováním a dalším dováděním ve sněhu.
Zima však s sebou přináší i rizika, například v podobě omrzlin. Zvládli byste je správně ošetřit? Nezapomínejte, že kamarádská pomoc zachraňuje životy uvězněné v lavině. Profesionálové boj s časem kvůli transportu vždy prohrávají. Jejich odborná péče pomůže při poskytování první pomoci a případném transportu do nemocnice.
Pokud je voláte na pomoc , má to svá pravidla, která by měl mít každý v malíčku. Napomůžete tak zvýšenému průtoku krve mozkem a jeho okysličení, tímto můžete předejít ztrátě vědomí. Neposkytnutí první pomoci je definováno jako trestný čin dle zákona č. Postiženého posaďte a uklidněte, opakujte mu, že za chvíli to pomine. Dobře mu udělá masírování přední strany hrudníku, v oblasti úhlu mezi žebry. Pak jen čekejte, dokud nepříjemnost nepomine.
Většinou k nim dojde, pokud byl pes dlouhou dobu na mrazu nebo po dotyku se zmrzlým kovovým povrchem apod. Malé děti postihují změny teploty mnohem rychleji než dospělé. Je-li dítě vystaveno extrémně vysokým nebo naopak nízkým teplotám, může dojít k poškození termoregulačního mechanismu v mozku, což může ohrozit jeho život. Když dojde k úrazové amputaci (částečné nebo úplně), je potřeba postupovat rychle. Při správně poskytnuté první pomoci je šance na záchranu celkem vysoká.
Jedem mohou být i běžně užívané látky užité v nepřiměřeném množství (léky, jídlo, alkohol). Do těla vnikají ze zevního prostředí vdechováním, polknutím, kůží nebo vpichem. Příznaky otrav závisí na konkrétní látce, nelze je zobecnit.
Mimo jiné i speciální školení pro rodiče a učitele, zaměřené na poskytování první pomoci dětem, nebo akreditované programy pro budoucí zdravotníky. V případě zavřené zlomeniny zůstává pokožka neporušená. Lehčí omrzliny můžete ošetřit sami.
Prsty nebo část ruky můžeme strčit do podpaží, okolí omrzlin je možné masírovat, kvůli lepšímu prokrvení – omrzliny netřeme. Je-li to možné, zabraňte dalšímu ochlazování postiženého, přesuňte jej do závětří a pomalu jej zahřívejte horkými nápoji nebo teplou lázní. Pokuste se o mechanické prokrvení ložisek, masírujte okolí omrzlin.
Dle rozsahu a hloubky omrzliny ji sterilně překryjeme, fixujeme a zajistíme. Největší význam má u kritických poruch zdraví – takových, které ohrožují některou ze základních životních funkcí. Zlomenina je těžké poranění, proto také vyžaduje okamžitý zásah první pomoci. Zlomeným údem nesmíme pohybovat, natahovat jej nebo otáčet.
Při otevřené zlomenině se nesmíme pokoušet vpravit kostní úlomky zpět do rány. Jedním z příznaků zlomeniny jsou slyšitelné nebo hmatné drásoty v místě zlomu. Popáleniny a opařeniny vznikají při poškození těla vlivem vysokých teplot nebo ozářením a působením chemických látek či elektrického proudu.
Podle stupně poškození povrchu těla lze rozdělit popáleniny do skupin, které stanoví následnou první pomoc a léčbu poranění. Všechny popáleniny a opařeniny se velmi dlouho. Jestliže byl postižený zasažený na vlhkém místě nebo ve vodě, přesuňte ho na bezpečnějŠí místo. Zasáhl blesk více osob? Pomozte přednostně těm které nemají hmatný tep.
Zastavení krvácení je jeden z nejdůležitějších úkonů první pomoci s nejvyšší prioritou. Je třeba jednat rychle a účinně. Při masivním krvácení musí být první pomoc poskytnuta v řádech desítek sekun jinak dojde k velkým ztrátám krve. U masivního krvácení neřešíme sterilitu.
Může porušit pouze povrchové tkáně nebo ovlivnit i ty hlouběji uložené, jako jsou vazy, svaly, šlachy, nervy, cévy nebo kosti.
Žádné komentáře:
Okomentovat
Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.