A z čeho vyrobit čistě přírodní domácí deodorant? Hlavní složkou domácího deodorantu je kokosový olej, který regeneruje, hydratuje a zklidňuje pokožku, mírní podráždění a zarudnutí (což oceníte zejména po holení), působí antimikrobiálně a antimykoticky a má antiseptické účinky. Zkoušela jsem několik várek a nakonec jsem se ke konzistenci, která byla poměrně dobrá dopracovala, ale musím říct, že u této konzistence jsem nebyla spokojená s uživatelskými vlastnostmi.
Tuhost byla sice pro rolování ok, ale po nanesení jsem se necítila. Vlastní výroba je levnější a navíc šetrná nejen k přírodě, ale také k vaší pleti.
Pocení je možné zmírnit i přírodními prostředky. Příprava je jednoduchá a zabere pár minut. Výroba přírodního deodorantu. Limetku zakoupíte skoro ve všech potravinách. Stačí jí omýt, rozpůlit a vymačkat šťávu.
Recept na výrobu domácího deodorantu. Pro začátek zkuste připravit menší dávku deodorantu a složení upravujte podle svých požadavků.
Smíchejte dvě lžíce jedlé sody a dvě lžíce škrobu. Tři lžíce kokosového oleje nechte zahřát na vodní lázni, snadno se ale rozpustí i při vyšší pokojové teplotě. Teploty nezadržitelně stoupají a to znamená, že začíná sezona pocení.
Pokud si nechcete do podpaží dávat žádnou chemii a přírodní deodoranty v obchodech jsou pro vás příliš drahé, můžete si takový vyrobit z běžných surovin, které máte třeba už teď doma. Máte-li rádi čistě přírodní kosmetiku, pak vás jistě zaujme následující videonávo který přináší podrobný postup výroby přírodního deodorantu s tea tree olejem. U přírodního deodorantu je třeba pamatovat na to, že složení je mnohem koncentrovanější, než jak je tomu u běžných deodorantů, ve kterých je často i voda a jiné látky, které sníží jejich intenzitu. Přírodních používejte tedy méně.
Nepřehánějme to ani s množstvím esenciálních olejů. Možná jste zaznamenali diskusi, zda nejsou antiperspiranty škodlivé, tedy hlavně v nich obsažený hliník. Ačkoli tyto spekulace výzkumy nepotvrdily, posílilo to zájem o to, zda se k vůni a omezení pocení nelze dobrat přírodní cestou. Na mírném plameni roztaví kokosový olej s bambuckým máslem, pak přidejte škrob případně éterický olej. Dobře promíchejte a skladujte v skleněném skleničce nebo nádobce od deodorantu.
Pokud je směs dobře promíchána, neměla by být příliš řídká a vydrží v tužší konzistenci i bez toho, aby byla v chladničce. Někteří lidé reagují negativně na jedlou sodu a mají po ní vyrážku nebo zbarvení v podpaží. Pokud se vám to stane, je nejlepší zastavit používání přírodního deodorantu , dokud nebudete schopni problém vyřešit.
Mnoho lidí sníží množství jedlé sody na polovinu a všimne si, že podráždění zmizí.
Naberete si trochu směsi na prsty a nanesete a rozetřete jakoby to byl krém. Viděla jsem, že si směs někdo dával do obalu od rolovacího deodorantu , ale já to nedoporučuji, protože kokosový olej při vyšší teplotě mění strukturu, takže směs nemusí zůstat tuhá. Zabraňuje pachu, neutralizuje ho.
Voní podle esenciálního oleje nebo neutrálně. Vydrží až hodin (v zimě déle, v létě méně). Trvanlivost je pár měsíců. Nevydrží tak dlouho jako ty z reklam (až 2 hod). Může zanechat fleky na tmavém oblečení.
Budete potřebovat kokosový olej, kukuřičný škrob, jedlou sodu a esenciální olej, který se ale přidává pouze kvůli vůni. Než začnete s mícháním, umyjte si pečlivě ruce. Ostatní - Dům, Byt a Zahrada.
Žádné komentáře:
Okomentovat
Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.