pátek 26. srpna 2016

Biometrie oka

Jedna z metod biometrické identifikace dle oka člověka je založena na snímání lidské duhovky. Stejně jako například otisky prstu, i duhovku oka má každý člověk jedinečnou. Proto se tohoto faktu využívá pro identifikaci osob, zvláště v případě oprávnění k přístupu do informačního systému. Při analýze unikátních charakteristik uživatelovy duhovky se získaná data ukládají v digitálním formátu do databáze. Zařízení podobné kameře pořídí za několik sekund soubor snímků oka.


V zařízení je objektiv projektující snímky na CCD (prvek s nábojovou vazbou). Analogové údaje snímků se digitalizují a. Abstract: Obsahem práce je stručný úvod do problematiky ultrazvukové diagnostiky v očním lékařství a podrobněji popsané biometrické měření axiální délky oka , což je největším úskalím pro správnost provedení operace katarakty tak, aby byl ve výsledku pacient vykorigován na požadovanou refrakční hodnotu. Biometrie v klinické praxi 22. Typ dokumentu bakalářská práce. Studijní obor Optika a optometrie.


Pro lokality s vysokým stupněm zabezpečení je skener oka vhodným doplňkem systémů kontroly vstupu. Softwarové řízení přináší možnost spravovat až 2. DNA, dynamika podpisu a dynamika psaní na klávesnici a další. Výþet a popis některých je popsán dále v tomto textu. Vstupní vyšetření dále pokračuje biometrickým vyšetřením na IOL Masteru, kde proměříme vaše oko a výsledky tohoto měření jsou vstupní parametry pro výpočet nové umělé nitrooční čočky, která vám bude při operaci šedého zákalu do oka implantována. OKA brilliantly combines dependability and covetability, style and usefulness - at attainable prices.


Its new ranges never fail to surprise and delight. A decade of design and still producing excellent ranges. Kontraindikácie postupu je zápal, sprevádzaný hnisavé sekréty v oblasti očí, ktoré chcete preskúmať. Tak ako odtlačky prstov, aj dúhovka každého človeka je jedinečná, a to dokonca na každom oku. Axiální délka oka je vzdálenost mezi centrem povrchu rohovky a místem nejostřejšího vidění na sítnici (fovea centralis).


Zo štatistického hľadiska je totiž nepravdepodobné, že by sa našli dve takmer totožné dúhovky u úplne cudzích. Ukazuje na výhody optické biometrie a zdůrazňuje nezastupitelnou roli ultrazvukové biometrie. Obě metody se používají především pro výpočet optické mohutnosti nitrooční čočky po operaci katarakty.


Budúcnosť je pre biometriu veľmi nádejná. Hlavné miesto má v súčasnosti v dochádzkových a prístupových systémoch, v systémoch overovania prístupu k pracovným staniciam, do počítačovej siete, k aplikáciam, databázam a najnovšie aj na poli biometrických podpisov. Svaly lidského oka jsou 100x silnější než je potřeba k tomu, aby správně plnily svou funkci. Pokud vám začne slzet oko, může se paradoxně jednat o příznak syndromu suchého oka , který se naše tělo snaží kompenzovat tvorbou většího množství slz.


Vývoj oka začíná již týdny po početí dítěte. Kontraindikace postupu je zánět, doprovázený hnisavými sekrecemi v oblasti očí, které chcete prozkoumat. Rozpoznání dle duhovky oka , otisky prstů a rozpoznávání tváří.


Získávání a zpracování DNA pro identifikaci. Morfologie a fyziologie dráždivých tkání, struktura a funkce neuronu. Poznáme dva typy biometrie , pasívnu a aktívnu. Pri pasívnej sa nevyžaduje aktívna účasť osoby, ktorú identifikujeme (napr. rozpoznávanie tváre), aktívna si kvôli zvýšeniu efektivity určitý druh aktivity vyžaduje (napr. odtlačok prsta).


Ak potrebujete oklamať zas skener dúhovky, na verejnosti nebudete prikladať fotografiu. Koniec koncov, tak to ani nefunguje, pretože výrobcovia sa tomu snažia zabrániť podrobnou detekciou zaoblenia oka , ktoré 2D fotka pravdaže nemá. V máji však úspešný a pritom jednoduchý postup ukázala hackerská skupina Chaos Computer Club. Před operací šedého zákalu nebo před refrakční výměnou nitrooční čočky je potřeba změřit parametry pacientova oka a na základě tohoto vyšetření vybrat co nejpřesněji vhodnou hodnotu a typ nitrooční čočky. Dříve se tato vyšetření dělala za pomoci ultrazvuku, ale nyní je u většiny pacientů možné provést.


Optická biometrie má za cíl změřit tloušťky jednotlivých optických rozhraní oka. Využívá při tom interferenci paprsků odražených na jednotlivých optických rozhraní. Přístroj se v principu skládá z Michelsonova interferometru se zdrojem světla o malé koherenční délce, konfokální optiky s detektorem světla v ohnisku a počítače, který řídí posuv x volného.


B mód (Brightness mode) je jednorozmerné zobrazenie, pri ktorom sa amplitúdy odrazených signálov prevádzajú do odtieňov šedej. Výstupom je úsečka zložená z pixelov o rôznom jase.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.

Oblíbené příspěvky