Pokud máte v domácnosti tvrdou vodu, pak pro vás vodní kámen není žádnou novinkou. Při ohřívání tvrdé vody totiž na topných částech elektrospotřebičů dochází k usazování vápenatých sloučenin. Protože ty jsou zásadité, k jejich odstranění je nutné použít kyselinu.
A proč ne právě tu citronovou ? Všechny ostatní prostředky s kyselinou fosforečnou, octovou apod. Pro odstranění velké vrstvy vodního kamene aplikujte prostředek, nechte působit a odrhněte houbičkou s drsným povrchem. Jednou možností odstranění vodního kamene je drhnutí kartáčem. Další možností jsou tablety na zubní protézu, kterou vhodíte do záchodové mísy a necháte působit přes noc.
Postačí vám ty nejlevnější. Toto čištění opakujte 1x týdně. Ocet anebo citronová šťáva představují ty nejlevnější dostupné prostředky, s nimiž se můžete vodního kamene. Tvrdá voda v míse způsobuje nepěkné usazeniny vodního kamene , který je třeba odstranit.
Během vašeho úklidu jiných částí WC začne působit na usazené nečistoty a naleptá vodní kámen. Když chcete konvici zbavit vodního kamene a nečistot bez chemie, zajděte si do drogerie pro potravinářskou kyselinu citronovou. Usazeniny vodního kamene se samozřejmě netýkají jen záchodové mísy nebo nádržky.
Dokonce v koupelně patří vodní kámen mezi největší nepřátele. Pokud se nám však objeví problém s usazeným vodním kamenem v záchodové míse nebo splachovací nádržce, může nám způsobit různé problémy. Kromě zápachu či estetiky. Kyselinu citronovou používám na odstranění vodního kamene kde všude, ale do aviváže ji nedávám, to se mi spojily dvě myšlenky za sebou.
Naopak koncentrovanou kyselinou citronovou jde případně odstraňovat fleky od ovoce a červeného vína na bílém oblečení. Ale jak se zachová ředěný roztok přidaný do aviváže. Odstranění vodního kamene Vodní kámen vzniká pak při změně teploty a vyloučením vody.
Vodní kámen nejenže vypadá nevzhledně, ale pokud se jej nebudete pravidelně zbavovat, můžete si zničit i různé domácí spotřebiče a bytové součásti. Vodní kámen v rychlovarné konvici a kávovaru Naplňte konvici z ¼ octem anebo kyselinou citronovou a nechte působit hodinu. Na čištění od vodního kamene použijte velký hrníček octu anebo citronové šťávy, kterou vlijete do prostor, kam běžně dáváte prací prostředek. Zaprvé, budete muset zajít koupit kyselinu.
Octem nebo kyselinou citronovou : připravte si roztok z klasického octa a vody – zhruba půl na půl. Pokud chcete čistit varnou konvici, naplňte ji do maximálního možného obsahu a roztok povařte. Pak počkejte, až tekutina zcela vychladne, a vylijte ji.
Konvici musíte pak nejméně jednou vypláchnout a ještě lepší je nechat v. Spusťte prací cyklus bez oblečení s vyšší teplotou vody. Do myčky prostředek nalijte do spodní části stroje a nechte projet jeden mycí cyklus. Doporučujeme vám, abyste se vyvarovali odstraňování vodního kamene z pračky s pomocí domácích prostředků, které obsahují kyselinu nebo ocet. Stačí na houbičku či hadr nanést trochu kapaliny a pečlivě čistit.
Tyto látky způsobí narušení struktury minerálů a postupné odstranění , fungují podobně jako komerčně dostupné odstraňovače vodního kamene. Jak odstranit silnou vrstvu vodního kamene ? Ale já mám dobré zkušenosti s kyselinou citronovou - ale jak to dostat na vertikální stěnu mne fakt nenapadá. Varná konvice s velkým nánosem vodního kamene vaří vodu déle a tím pádem také spotřebovává více energie, než je nutné. Ve větším množství ji dokonce může zničit.
K odstranění vodního kamene převážně stačí obyčejný ocet nebo lépe kyselina citronová. Tím se prodlužuje doba nutná k ohřevu vody a současně dochází k přehřívání topného tělesa, které může vést v případě silné vrstvy vodního kamene až k jeho zničení, nebo vypnutí jeho tepelné ochrany. Druhým důvodem je úspora elektrické energie.
Protože vrstva vodního kamene prodlužuje dobu potřebnou k ohřevu. Nejprve zkuste druhou, novou baterii, aby to nebylo v ní. Zatvrdlou usazeninu lze těžko odstranit, naplnit potrubí kyselinou solnou také nejde, protože byste zničil i pozinkovaný ochranný vnitřek trubky.
Jediná naděje ještě je,že někde ve šroubení je volná usazenina nebo písek. Místo baterie napojit tlakovou hadici, odpojit.
Žádné komentáře:
Okomentovat
Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.