středa 31. května 2017

Plíseň v lednici

Plíseň v lednici

Plíseň v lednici = nežádoucí. Tam, kde skladují potraviny, není místo pro plíseň ani její zárodky. Jenže prostředí lednice její tvorbě nahrává, i když je v něm chladno.


Plíseň v lednici

V první řadě je potřeba najít zdroj plísně. Odstranění už napadených potravin a důkladné vyčištění prostoru. Detergent se dá nahradit. V plastové tašce by zvlhly a chytily plíseň. V lednici se hromadí vlhkost, což je hlavní příčinou toho, proč vám takto uskladněná cibule skoro změkne a chytí plíseň.


Nejlepší je mít ji tak, jako i ostatní zeleninu, v papírové tašce na chladném, tmavém a dobře provzdušněném místě. No a samozřejmě,že se ta plíseň objevuje i přímo v lednici , na těch skleněných policích jsou plastové lišty a pod těmi se to prostě dělá, naštěstí to jde oddělit,tak to taky jednou za čas uymju octem,ale pořád se to tam dělá Už. Chce to ledničku pravidelně čistit , jinak riskuješ to že se ti tam plíseň vytvoří znova. Dnes jsem zjistila, že v mrazáku. Tedy na té jakoby gumě a dvířkách je asi plíseň ( černé)… v týdnu bych už měla mít novou lednici protože tahle dosluhuje.


Pokud udržujete v lednici teplotu do 8°C, ještě se vejdete do doporučeného rozpětí. V nejchladnější části byste však měli mít i teplotu °C nebo méně kvůli bezpečnému skladování masa. Co v lednici být nemusí nebo nemá? Spousta lidí automaticky zaplní lednici vším, co si přinesou z obchodu.


V receptu stojí, že aby se zabránilo dalšímu kvašení, má se zelenina přendat do sklenic a nechat třeba v lednici -bohužel jsem neměla možnost vyzkoušet, jelikož zelenina šla do wc. Nechávám ve litrové sklenici, možná by to chtělo. Naštěstí existuje několik možností, jak se zbavit plísní v lednici bez času a úsilí. Na této stránce naleznete veškeré odpovědi na dotaz na téma: plíseň na lednici. Dále zde naleznete další zajímavá související témata.


Plíseň v lednici

Je to hlavně na spodním okraji dveří od lednice a prakticky celé dveře od mrazáku. Při čištění lednice je třeba ji v konečné fázi vytřít do sucha. Když zápach v lednici nemizí. A to i přesto, že potraviny v ní jsou čerstvé a pořádně zabalené.


Pravděpodobnost, že se plíseň někdy objevila nebo objeví ve vaší domácnosti, je velmi vysoká. Plísním totiž vyhovuje příliš vlhké prostředí, což je téměř stoprocentně jisté v bytech či domech, kde jsou namontována plastová okna, která mají mnohem nižší prodyšnost než dřevěná, stejně jako v prostorách, kde se málo větrá či kde se suší vyprané prádlo. Dobře pro tento účel nasákávání přebytečné vlhkosti poslouží i perlit nebo keramzit.


V obzvlášť úporných případech můžeme použít i fungicidy, které jsou v prodeji v zahradnictví a květinářstvích. Růst plísní v domácnostech by měl být zastaven a plíseň by měla být kompletně odstraněna z důvodu lidského zdraví a kvality života. Menší plíseň zvládnete vyčistit sami.


Množení bakterií zabráníte, když bude v chladničce teplota mezi nulou až pěti stupni. Ledničku bychom měli otvírat co nejméně, aby se neměnila vnitřní teplota. Do ledničky nedávejte omytou zeleninu, zvyšujete tím vlhkost a pravděpodobnost, že se bude rychleji kazit.


Plíseň v lednici

Pravidelně kontrolujte v lednici stav surovin.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.

Oblíbené příspěvky