pátek 12. dubna 2019

Jak změkčit prádlo

Máme strašně tvrdou vodu, potřebovala bych to prádlo změkčit , ale nevím čím, vyzkoušela jsem změkčovadlo i sodu. Dcera je atopik a myslím si, že ,,tvrdé,, oblečení není moc dobré na její tělíčko. I mě není příjemné se utírat do tvrdého ručníku.


Poradíte mi někdo jak na to? Akorát tady to jeho prádlo neztvrdlo tak rychle, možná proto, že to není froté. Neznáte někdo nějaké řešení? Nevím jestli je to vada pračky nebo prášku nebo vody nebo všechno naráz.


Máti pere v Brně ve tvrdé vodě a prádlo má měkké, skorotchyně pere ve let staré pračce vodou ze studny a prádlo má taky měkké. Prádlo jako ze škatulky, pračka. Tak vypadá ideální stav v domácnosti. Skutečnost je ale často docela jiná. Tělo už necítí jemný dotek zdřímnutí.


Byl nahrazen nepříjemnou pichlavostí. Jak tomu zabránit je otázka, že každý, kdo má rád načechrané vlasy, se snaží vyřešit. Navrhovaný článek se bude snažit pomoci při řešení problému, jak mýt froté ručníky ručně nebo ve stroji tak, aby byly měkké. Jak změkčit tvrdou vodu bez použití sody a mýdla?


Používejte k změkčení soli. Tato metoda bude nejen měkkou vodu, ale i vyčištění topného tělesa. Voda můžete míchat ve stylovém mýdle umístěním mýdla do bubnu. S minimální péčí , prádlo může být měkčí a krásnější s použitím.


Stahovací prádlo milujeme! Nejsou to jen kousky vhodné pod šaty na ples, ale i na každodenní nošení jak u štíhlých dam, tak u baculek. Co pro Vás tedy takový stahovací kousek může. Jedlá soda je přírodním deodorantem a čisticím prostředkem.


Použití jedlé sody může také napomoci změkčit prádlo, zvýšit účinnost pracího. Bohužel ani prádlo , které bude prané ve tvrdé vodě, nikdy nebude tak hebké a stále stejně barevné, jako prádlo v domácnosti, kterou tvrdá voda netrápí. Stačí jen hodit jednu tabletu do bubnu a dát ho na prádlo nečinnosti. Nejen, že tím pračce škodíte, ale také se vám prádlo nejspíše zcela nevypere. Obecná poučka říká, že optimálně naplněná pračka je ve chvíli, kdy se mezi prádlo a buben vejde na výšku vaše dlaň.


Pokud se vám tedy na testovacím proužku zobrazilo, že máte velmi tvrdou, tvrdou či středně tvrdou vodu, měli byste přistoupit k jejímu změkčení. Máte v zásadě několik možností. Zrovna nedávno jsem zkoumala, jak hnusně zešedlý je všechno bílé prádlo. V obchodě mi potvrdili, že nikdy aviváž. K sušičce: před čtyřmi lety jsem si ji koupila za poslední vydělané peníze před mateřskou a od té doby na ni nedám dopustit.


Ručníky jsou fakt jako peříčko, navíc po. Kdo již sušičku prádla objevil, nedá na ni dopustit. A přitom již dnes sušička nepředstavuje zásadní díru do domácího rozpočtu. Jak sušička funguje a jak v ní prádlo správně sušit?


Nám kdysi pomohl Calgon, když ještě začínal, nevím jak je na tom z kvalitou teď, ale jakýkoliv změkčovat by měl pomoct. Pokud chcete své prádlo nejen vydezinfikovat, ale i vybělit a mít ho měkké, jak očekáváte od aviváže, stačí mít doma připravený místo obyčejného octa ten bílý. Jde o vinný ocet a litr pořídíte za méně než čtyřicet korun. Jejich velkým plusem je schopnost značně změkčit prádlo , aniž by bylo nutné používat jakékoliv chemikálie, navíc se díky těmto balónkům zkracuje doba sušení zhruba o , ušetříte také spoustu času a elektrické energie.


Přidejte ho místo aviváže. Co potěší je možnost balónky použít opakovaně. Jsou schopné odolat teplotě až 125°C.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.

Oblíbené příspěvky