úterý 16. dubna 2019

Jakou digestoř s recirkulací

O tom, jakou si pořídíte digestoř , samozřejmě rozhoduje také suma, kterou do tohoto kuchyňského spotřebiče budete investovat. S přihlédnutím k mnoha typům odsavačů par je pochopitelné, že cenová škála je skutečně pestrá. Zcela úmyslně uvádíme tuto cenovou kategorii, která je velice oblíbená. Co je recirkulační režim u digestoře?


Dobrý den, rodiče plánují novou kuchyň a vzhledem k dispozici bytu a umístění kuchyně bude bohužel nutné použít digestoř s recirkulací. V tomto případě se poohlížejte po digestoři, která designem i materiálem ladí s ostatními prvky vaší kuchyně.

Výkonem patří tyto modely k těm silnějším, protože mají za úkol odsát páry z větší místnosti. Výkon digestoře závisí na velikosti prostoru, ze kterého má odvádět výpary. Pokud máte kuchyň spojenou s obývákem, musíte započítat oba pokoje. Jinak digestoře bývají málokdy jen recirkulační nebo s odtahem do komína, obvykle je možné ji zapojit obojím způsobem.


Pokud bych měla tu možnost zapojit odtah ven, recirkulaci bych určitě nevolila. Světlo mají všecky digestoře a rovný vršek ty podstavné taky všecky. Na Heurece využíváme personalizaci a cílenou reklamu.


Na základě vašeho chování na Heurece personalizujeme její obsah.

Kliknutím na „Rozumím“ nebo jinam souhlasíte také s využíváním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na dalších webech. Ahoj, neporadím typ ani značku (my máme klasickou, nevestavnou), ale pokud chceš výkonnou, tak určitě s odvodem do komína. Zkus například na mall. Digestoř s recirkulací bude vždy o kus méně výkonná. Podvěsná digestoř Mora OP 6BR je ukázkovým zástupcem zlaté střední cesty.


Dostupná je za mimořádně příznivou cenu, zároveň spolehlivě odvede nahromaděnou páru z kuchyně pryč. Potěší i její elegantní design s přední skleněnou lištou, která ještě zvyšuje účinnost zadržování páry. Pokud tuto možnost nemáte a nechcete řešit stavební úpravy, budete si muset vystačit s recirkulací.


V režimu recirkulace prochází znečištěný vzduch přes filtry a vyčištěný se vrací zpět do místnosti. Nevýhodou recirkulačního režimu je, že má při něm digestoř o něco nižší výkon a je hlučnější. Pokud se však rozhodnete používat recirkulaci , je nutné dokoupit vhodný filtr. Druhou variantou je digestoř s větrací šachtou , která k odtahu využívá odtahové potrubí či komín (pozor – nejde o komín určený k vytápění, ten je pro odsávání absolutně nevhodný!).


Je pravda že digestoř s odtahem ven je lepší volbou? Ano, ale pokud není špatně navržený odtah. Obecně platí že odtah by měl být co nejkratší s min.


Dále je zapotřebí dodržet správný průměr odtahu, který je vždy stanoven výrobcem. Pokud to není možné dodržet, tak je lepší zvolit recirkulaci.

Jakou zvolit digestoř k rekuperaci je častou otázkou našich klientů. Jak odvést znečištěný vzduchu vznikající při vaření, smažení a pečení, aby nedošlo k ovlivnění systému větrání s rekuperací, se Vám pokusíme vysvětlit v tomto článku. Mora OP 5W je digestoř s recirkulací , ale v případě potřeby je možné využít klasický odtah.


V obou případech určitě nezklame výkon tohoto řešení, který činí 1metrů krychlových za hodinu. Výkon lze nastavit pomocí stupňového přepínače na digestoři. Rozměry jsou menší, než bývá zvykem.


V souvislosti s tím musíme zmínit i recenze digestoří, které plánujeme zveřejnit v nejbližší době, a velký článek, jenž by vám měl pomoci s tím, jak vybrat digestoř pro vaši domácnost. Ideálně dostatečně výkonnou, s malou hlučností a designem, který v nejmenším nenaruší pečlivě naplánovanou a rozvrženou kuchyni.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.

Oblíbené příspěvky